Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival neoficiálně začíná již ve středu

Pelhřimov - 18. festival Pelhřimov - město rekordů (kterým akce vstupuje do období dospělosti) zahájí již ve středu 10. června start dvou vytrvalostních rekordů

10.6.2008
SDÍLEJ:

Sedmnáctý ročník pelhřimovského festivalu byl opět plný rekordů a kuriozit. Mladý žonglér Jiří Kremser se učí rychle. Jeho kousky s míčem na obličeji sklidily bouřlivý potlesk.Foto: DENÍK/Josef Němec

1. Fotbalový driblér Jiří Kremser se pokusí vydržet v průběhu 3 dnů žonglovat fotbalovým způsobem po dobu celkem 18 hodin (dárek k osmnáctinám pelhřimovského festivalu rekordů a kuriozit) - denně 6 hodin.

Středa a čtvrtek mezi 10.00 a 16.00 (přibližně), pátek 9.00 - 15.00 na prostranství před obch. domem Kaufland na Pražské ulici.
Na závěr svého účinkování, kterým chce rekordman rovněž podpořit naše fotbalisty hrající na ME, chce Jiří Kremser už na festivalovém pódiu překonat český rekord v driblování ragbyovým míčem.

2. Nejdelší série dálkových pochodů k lékaři

Jan Klíma z Třeště dokázal v průběhu let 2002 – 2008 celkem devatenáckrát absolvovat pochod směřující k pravidelné lékařské kontrole na II. interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty UK v Praze. V rámci těchto pochodů probíhajících na trase mezi městy Třešť – Pelhřimov – Vlašim – Jílové – Praha rekordman ušel celkem 3 203 km. Poslední takový pochod startuje ve středu 11. června ve 4:30 hod (kolem 9.30-10.00 zastávka v Agentuře Dobrý den).

Chodec-senior-rekordman ukončuje pravidelné pochody především z důvodu zvýšeného nebezpečí, které vzniká stále hustším provozem i na menších silnicích.

Přesto pravidelná turistika přivedla Jana Klímu k obdivuhodným výsledků, co se týče jeho zdravotního stavu. Po prodělaných 5 infarktech se tento 70letý muž propracoval pravidelnou chůzí k tomu, že jeho nález na srdci je negativní.

Konečný údaj o zcela neobvyklé sérii pochodů bude do České databanky rekordů Agentury Dobrý den zaznamenán v případě úspěšné zdolání 270kilometrové trasy při příležitosti konání mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů 14. června 2008 v rámci završení rekordmanova jubilejního 20. pochodu.

10.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení