Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Balonek nafoukne i dvouletý kluk

Pelhřimov - Nafouknout balonek je mnohdy problémem pro kdejakého dospělého. V pondělí se v Pelhřimově o tento úkol pokusil i Michal Katolický z Velkého Meziříčí, kterému jsou dva roky a čtyři měsíce.

8.12.2008
SDÍLEJ:

Nafouknout balonek je mnohdy problémem pro kdejakého dospělého. V pondělí se v Pelhřimově o tento úkol pokusil i Michal Katolický z Velkého Meziříčí, kterému jsou dva roky a čtyři měsíce.Foto: Archiv agentury Dobrý den

Jeho počin se stal předzvěstí akce, která vyvrcholí dnes v 15.40, kdy z 268 míst České republiky vzlétnou k nebi tisíce balónků s přáním Ježíškovi.

Do pokusu se přihlásilo 270 obcí, škol, školek a organizací, které společně vyšlou k nebi více jak 135 000 balónků s přáníčky.

Pokud se tedy nepodaří Mrakorovi, který vládne zlým živlům, zabránit, aby vše proběhlo tak jak má, vytvoříme společně s Ježíškovými kamarády rekord, který svou celorepublikovou podporou a šíří nemá u nás ani ve střední Evropě obdoby.

Rekord bude odstartován na Staroměstském náměstí v Praze, zároveň se na stejném místě uskuteční další dva rekordy - měření největší ručně vyřezávané Ježíškovy schránky a výroba největší vánočky.

Součástí projektu je i celonárodní rodinná soutěž, ve které děti budou vyhledávat a zaznamenávat tradiční vánoční události, zvyklosti a legendy. Dalším krokem je vydání pohádkové knížky a vánočního časopisu a vydání řady her s vánoční tématikou.

Všechny tyto aktivity směřují k posílení tradice českých Vánoc a českých tradic obecně, k jejich udržení ve vědomí dětí, k vytváření povědomí o kořenech naší kultury a k posílení vzájemné solidarity a radosti z obdarovávání. Více info: www.ceskyjezisek.cz

Autor: Vilém Doležal

8.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení