Na zahradě nábřežního Domu dobrých dnů v úterý odpočíval ve stínu hrušky po dlouhé cestě plyšák Kuky.

Rozpětí jako kondor

Známá růžová postavička však oproti té filmové pořádně narostla. Na výšku měří čtyři metry, rozpětí tlapek je tři a půl metru. A hmotnost? Pětadvacet kilogramů.

„Rekordní postavička vznikla na popud společnosti Nova–art při příležitosti uvedení filmu Kuky se vrací. Výroba nadživotní atrapy z molitanu a fleecové tkaniny trvala Lence Pavlíkové pětačtyřicet hodin. Velký Kuky je dutý, jinak by byl příliš těžký,“ představil nového obyvatele expozice Zlaté české ručičky pracovník Agentury Dobrý den Josef Vaněk.

Výlety má povolené

I z tohoto důvodu byla Kukyho cesta do Pelhřimova trochu složitější. Obří hračka, která se poprvé ukázala lidem vloni v červenci v Karlových Varech, nějakou dobu jen živořila ve skladu filmových rekvizit.

Pak se ale do věci vložili lidé z Agentury Dobrý den. „Oslovili jsme představitele společnosti Nova–art s tím, že bychom rádi vystavili Kukyho u nás. Potíž byla v tom, že jsme netušili, do jak velkého auta se nám vůbec vejde,“ vzpomněl Josef Vaněk na převoz největšího českého plyšáka do města rekordů.
Tam už také Kuky zůstane. Výlety však povolené mít bude. „Může se stát, že o hračku opět projeví zájem třeba pořadatelé karlovarského filmového festivalu. Rádi jej tam samozřejmě zapůjčíme,“ doplnil Vaněk. Megakuky pojede hned zítra s lidmi z Dobrého dne i na pražský Veletrh knihy, kde chystají mimo jiné autogramiádu České knihy rekordů. Takže i tam se mohou zájemci s tímto plyšákem až do neděle vyfotit.

Nejsou to ale jenom děti, kdo při pohledu na růžového medvěda jihne. Jeho obrovitou prackou na sebe mávali i sami komisaři z Dobrého dne.