Předchozí
1 z 7
Další

Odmalička jsem chtěl být hasičem, prozradil Martin Dvořák

Jelikož jsem bydlel těsně vedle hasičárny, odmalička jsem chtěl být profesionální hasič. Osmým rokem sloužím na Požární stanici v Kamenici nad Lipou. Součástí mého povolání nejsou jen náročné, nepříjemné, ale i příjemné situace. A tak tu příjemnější tvoří například požární sport a TFA.

1.Zdroj: Archiv Martina Dvořáka

Funkční fitness. Sport, který se ke mě dostal díky mému povolání hasiče. Jako vhodnou fyzickou přípravu jsem si našel sport crossfit, který byl původně vytvořen jako tréninkový programing pro hasiče a policisty v USA.

2a,Zdroj: Archiv Martina Dvořáka

Dnes je to fenomém po celém světě. Věnuji se mu šest let a už dva roky provozujeme s přítelkyní a dvěma kamarády Evolution gym v Kamenici nad Lipou.

2b.Zdroj: Archiv Martina Dvořáka

Fotbal. Od šesti let hraji aktivně fotbal. Pro mě sport číslo jedna. Začínal jsem v rodné Kamenici nad Lipou, odtud jsem šel do dorostu do Pelhřimova, kde jsem hrál čtyři roky za dorost a dva roky za muže. Odtud vedly mé fotbalové kroky do Žirovnice, kde jsem hrál krajský přebor. Poté jsem se poprvé vrátil zpět do Kamenice nad Lipou, posléze jsem kývl na nabídku Soběslavi s cílem vyzkoušet si jihočeský krajský přebor. Nakonec z toho bylo nejlepších čtyři a půl roku mé fotbalové kariéry. Vybojovali jsem druhé a první místo v kraji a postup do divize, kde jsem strávil dva a půl roku. Nyní jsem se v zimní přestávce podruhé vrátil zpět do rodné Kamenice nad Lipou, kde bych rád pomohl s postupem do krajského přeboru.

3.Zdroj: Daniel Pekař

Přítelkyně a hory. Nejvíce si odpočineme s přítelkyní na horách. Ať už v létě, nebo v zimě.

4a.Zdroj: archiv Martina Dvořáka

Rádi lyžujeme, ale hlavně v letním období chodíme po horách, zdoláváme kdejakou ferratu a máme zasebou pár tří tisícovek v Itálii, Švýcarsku a Slovinsku a jednu čtyř tisícovku v Itálii Gran Paradiso.

4b.Zdroj: archiv Martina Dvořáka

Nedílnou součástí mého aktivního života je šestiletý staford Gump.

5.Zdroj: archiv Martina Dvořáka