„Podoba tohoto pořadu bude buď vyprávění nebo rozhovor. A nebo kombinace obojího. To bude vše záležet na tom, jak se pořad vyvine,“ přemítala Iva Brothánková, která se na vzniku nového projektu podílela.

Právě ona při inspiraci pro nový a netradiční cyklus pořadů čerpala ze své dřívější praxe s podobnými setkáními. „Lidé znají tyto osobnosti spíše prostřednictvím jejich práce. Domnívala jsem se, že by je mohl zajímat rovněž i jejich život, dětství, studia, záliby, a tak dále,“ vysvětlila záměr akce Brothánková. „Říkala jsem si, že by bylo hezké je poznat i z té druhé stránky,“ dodala s úsměvem.

První osobnost před posluchače usedne v rámci premiéry nového cyklu již dnes, tedy 19. března, v hudebním oddělení pelhřimovské knihovny. „První setkání bude s panem ředitelem Státního okresního archivu Zdeňkem Martínkem,“ informovala Iva Rajdlová, vedoucí zmíněné knihovny.

Během setkání se do rozhovoru budou moci zapojit i sami návštěvníci a zeptat se na věci, které je zajímají.

Další setkání je pak naplánované na 16. dubna. „Příštím hostem má být pan docent Říčan, známý pedagogický psycholog. Potom plánuji další setkání s lidmi, které jsem již oslovila a kteří přislíbili účast,“ prozradila Brothánková s tím, že v budoucnu před posluchače usedne například restaurátor Jaroslav Benda.

Povídat se vždy bude o daném člověku. „Pan Martínek i pan profesor Říčan v knihovně přednášky měli, ale vždy to bylo spíše na odborné úrovni,“ přemítala Rajdlová.

Setkání by se měla uskutečnit během jara, podzimu a zimy. „Myslíme, že na podzim bychom mohli začít už třeba říjen, listopad,“ nastínila další plány Iva Rajdlová. Vánoce by zřejmě zůstaly věnované tradičním tématickým věcem. „Na jaře by to mohlo být třeba leden, únor, březen,“ doplnila Rajdlová.

Jak vše ale nakonec bude, ukáže až zájem návštěvníků. „Chtěli bychom pokračovat. Ale čekáme s napětím na to pondělí, jak to osloví návštěvníky. Jestli se jim to bude líbit a jestli takový typ pořadu pro ně bude zajímavý a přínosný,“ upřesnila Rajdlová.