„Chtěly jsme shrnout covidové období. Uvědomily jsme si, že mezigenerační setkávání tady hrozně chybělo. Pro malé děti a babičky a dědečky jsou společné chvíle velmi důležité,“ upozornila jedna z autorek výstavy Zuzana Havlová.

Daly proto dohromady obrázky, které malovaly děti pro staříky, a fotografie profesionálních i nadšených fotografů. „Je to opravdu pestré. Jsou tady snímky z různých koutů Vysočiny. Řekly jsme si, že by bylo hezké si moci vše připomenout i třeba za rok,“ přiblížila Havlová.

Koronárie od operní pěvkyně

Čtvrteční vernisáž výstavy zpestřila i operní pěvkyně Miroslava Časarová. „Přemýšlely jsme nad nějakou kulturní vložkou. Vystoupení Mirky bylo opravdu zlatým hřebem celé akce. Je to spolužačka mojí kolegyně a také maminka dvou dětí. Navíc nazpívala takzvanou koronárii, což souvisí s naší výstavou,“ pověděla Havlová.

Právě svým originálním ztvárněním Rusalky v období koronavirové pandemie se Miroslava Časarová dostala do podvědomí široké veřejnosti. „A navíc pochází z vesničky Křepiny na Pelhřimovsku. To mnoho lidí ani neví,“ podotkla Havlová.

Výstava bude putovní. „Už o ni projevily zájem i některé spřátelené organizace. Panely, na kterých je výstava umístěná, jdou složit, takže nebude problém je kamkoliv převézt,“ dodala Havlová.