Proběhlo internetové dotazníkové šetření, kterým se pelhřimovská Komise kultury a cestovního ruchu snažila zjistit, o jaké akce by obyvatelé města měli zájem.

K tématu se vyjádřilo téměř 480 respondentů. „Přivítal bych třeba koncert skupiny Kabát, i když je mi jasné, že to je na naše město asi velké sousto," nechal se slyšet Lukáš Slavětínský z Pelhřimova.

Šetření si vzali k srdci i zaměstnanci Kulturních zařízení města Pelhřimova, které má kulturní vyžití ve městě na starost.
Dotazníkové šetření se mimo jiné zaměřilo i na konkrétní interprety, které by obyvatelé města v Pelhřimově uvítali.
„Přes celkový nezanedbatelný počet respondentů byla shoda na interpretech minimální. Nejvíce měla kapela Kryštof, osmnáct hlasů, pak Chinaski s Jaromírem Nohavicou, šestnáct hlasů, a Tomáš Klus, třináct hlasů," vyjmenoval ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler a dodal, že s těmito interprety už nějakou dobu probíhají jednání o jejich vystoupení.

Obyvatelé města se v dotazníku vyjádřili i k otázce „Účastnil byste se přípravy a organizace kulturních akcí v Pelhřimově jako dobrovolník?". Téměř 47 procent respondentů se vyjádřilo kladně. „Tato informace nás těší. Chceme vypracovat databázi dobrovolníků, kteří by nám pomáhali při pořádání akcí," uvedl Ecler.

Podle ředitele Kulturních zařízení města Pelhřimova navíc bude na přelomu roku spuštěn nový informační systém. Ten bude umožňovat například koupi vstupenek po internetu. Tuto možnost by podle šetření využilo téměř 89 procent dotazovaných.
Kulturní zařízení města Pelhřimova chtějí začít více komunikovat s obyvateli i přes sociální sítě. „Toto bude realizováno v nejbližší době a myslím, že to bude brzy patrné i z pohledu veřejnosti," uvedl Ecler.

Podle slov Alexandry Knapové z kanceláře starosty a tajemníka města Pelhřimova se možná začne uvažovat i o využití zdánlivě okrajových lokalit. Venkovní kulturní akce by se tak mohly konat například u rybníka Stráž nebo 
v městských sadech.
Na programu ale Kulturní zařízení města Pelhřimova nemají jen koncerty. Jak uvedl Ecler, v nejbližší době se bude řešit kupříkladu také otázka plynulejšího občerstvení v Kulturním domě Máj a v pelhřimovském divadle.

Změnami by mělo projít i pelhřimovské kino. „Budeme spolupracovat s dramaturgií v kině Vesmír, například ve smyslu uvádění více filmů pro děti," uzavřel Ecler a dodal, že se chystají i akce pro seniory.

Karolína Hovorková