Důvodem je snižující se návštěvnost a stále se zvyšující cena divadelních představení. „Divadelní představení nebudou již každý měsíc, ale plánujeme dvě až tři představení profesionálních divadel za pololetí," vysvětlují zástupci této organizace na městském webu. Diváci, kteří budou chtít dál navštěvovat představení na prknech, která znamenají svět, si je mohou nadále zarezervovat na místním infocentru s tím, že vstupné už ale zaplatí jednotlivě.

Na nové pololetí se v pelhřimovském městském divadle tak chystají jen tři představení. První bude koncem února fraška Ray a Michaela Coonyových Tři bratři v nesnázích, kterou sehraje divadelní společnost Háta. V dubnu bude následovat vyvrcholení trilogie Ireny Douskové s názvem Darda, ve které Barbora Hrzánová na rozdíl od školačky v Hrdém Budžesovi a gymnazistky v díle Oněgin byl Rusák ztvární zralou ženu.

V květnu pak přiveze divadlo Ungelt francouzskou komedii Na útěku, ve kterém v rolích žen putujících za svobodou a dobrodružstvím vystupují Jana Štěpánková a Zlata Adamovská.