Humpolečtí příznivci literatury se při debatě a sklence výtečného burčáku poprvé v humpolecké knihovně sešli v pátek 27. září v půl šesté v podvečer. Úvodního předčítání se ujali spolupracovník knihovny Jan Kotlík, který četl z knihy Dava Berryho Psí rady pro šťastný život, a vedoucí knihovny Ludmila Trnková. Ta poukázala na některé čtenářské novinky.

Nový čtenářský klub pro dospělé vznikl v Humpolci na základě zájmu samotných čtenářů. „Stalo se tak vlastně na popud návštěvníků knihovny, kteří mají rádi literaturu a chtějí si o ní neformálně pohovořit, navzájem si doporučit oblíbené knihy nebo se dozvědět, jaké knižní novinky jsou zařazeny v knihovním fondu,“ uvedla iniciátorka akce a humpolecká knihovnice Zdeňka Komrsová.

První klubové setkání hodnotí humpolecké knihovnice jako vydařené, zhruba desítka čtenářů strávila nad knížkami a u knížek příjemné dvě hodiny.

Čtenářský klub bude pro zájemce otevřen vždy jedenkrát měsíčně. Další setkání, tentokrát s tématem Poslušně hlásím, je připraveno na pátek 18. října.