Během pěti dnů nabídne pestrý program od kočovného divadla, koncertů až po pohádkové kreslení. Na své si tedy přijdou malí i velcí návštěvníci. Pětidenní festival se uskuteční v příjemném prostředí zahrady muzea na Dolním náměstí.

První, tedy pondělní den festival zahájí veselé až klaunské představení Bramborová lhota v podání kočovného divadla KoněmVozem. Lidé se tak vrátí do dob dávno minulých, kdy kočovní kejklíři táhli od města k městu, aby humor-nou formou zvěstovali novinky a pobavili diváky. V poledne projedou kejklíři městem 
s povozem taženým koňmi, představí své umění a pozvou místní na grandiózní večerní akci, která začne v 18 hodin.

Po představení následuje krátké učení artistním číslům a děti se budou moci povozit na koni.
„Všechny akce, které se konají v rámci Léta v zahradě, jsou spíše komornějšími záležitostmi, protože se jich většinou zúčastňuje od šedesáti do sto návštěvníků. Osobně se těším na všechna vystoupení. Například to pondělní bude opravdu něco extra, protože umělce, kteří se profesionálně věnují pouličnímu divadlu jsme tu myslím ještě neměli," podotkla ředitelka humpoleckého městského kulturního a informačního střediska Marcela Kubíčková.

Vzpomínka 
na Navarovou

Úterý bude patřit koncertu skupiny Neřež, kdy Vít Sázav-ský a Zdeněk Vřešťál a spol. do Humpolce přivezou pohodovou muziku a vzpomínku na Zuzanu Navarovou. Začátek je v 19 hodin.

Středa bude jako stvořená pro akční a šikovné děti. Pro malé návštěvníky je totiž od šesti večer připraveno pohádkové kreslení, kdy se při zábavně interaktivní show netradiční formou představí sedm klasických českých pohádek a před zraky dětí ilustrátor bude kreslit na keramické tabuli obrázky z pohádkových knížek, které budou dětmi aktivně popisovány.

„Každý rok připravujeme zbrusu nový program tak, aby se nám umělci neopakova-
li. Pouze dvakrát jsme tu měli africkou taneční skupinu ze Zimbabwe Iyasa. Každoročně se snažíme, aby nabídka programů byla pestrá," dodala Marcela Kubíčková s tím, že ve čtvrtek zámeckou zahradu čeká hudební bonbonek, a to Dvojkoncert: Tucet Humpolec & FKPS Praha. Jedná se o vynikající Foerstrovo komorní pěvecké sdružení, které získává ocenění za své koncerty v Česku i po Evropě.

Léto v zahradě pak završí od 19 hodin páteční koncert Jitky Šuranské – Moravské lidovky netradičně.