V pátek od šestnácti hodin tam rozbalí své loutky herci z Hluboké nad Vltavou se hrou Pinocchio. Zváni jsou diváci všech věkových skupin, pro ty malé bude zážitek pod širým nebem zároveň dárkem k blížícímu se Dni dětí.

Organizátoři chtějí loutkovým představením navázat na kulturní odpoledne, která tu před lety bývala. „Pamatuji si, že v Děkanské zahradě bývalo dřevěné pódium, na kterém jsme jako děti vystupovali a hrály tady také kapely. Bohužel se tato tradice v místě s tak jedinečnou atmosférou vytratila," řekla o svém nápadu Zuzana Havlová, organizátorka akce a dobrovolnice z Rodinného centra Krteček v Pelhřimově.

Pohádka Pinocchio bude v podání potulného divadla s názvem „Já to jsem" plná veselého humoru, hravých písniček, ale i poučení. Divadlo cestuje po celé republice, v Pelhřimově vystoupí poprvé.

„Hrajeme, protože nás to baví. Setkáváme se s lidmi, povídáme si s nimi, snažíme se předat dobrou náladu a občas poukázat na některé zásady, kterých bychom se mohli držet. Pohádky by měly něco takového předávat, jinak jsou zbytečné," přemítal loutkoherec Vítek Marčík mladší, jehož rodina, ale i on sám, loutky vyrábí.

Ve hře Pinocchio hraje asi patnáct loutek. Vodit je bude právě Vítek Marčík s kamarádem Slávkem Nečunajevem. „Hry vybíráme podle chuti. Nesmí být ani příliš slaná, ani příliš sladká. Nejhorší jsou ty, které mají v sobě moc kypřicího prášku," vtipkoval Marčík.

Pohádka potrvá čtyřicet až padesát minut. „V případě špatného počasí bychom divadélko přesunuli do prostor Rodinného centra Krteček v bývalém Domě služeb v ulici Palackého. Dobrovolné vstupné přispěje právě na jeho provoz," dodala Zuzana Havlová.