Ty si pro své návštěvníky připravily řadu akcí. Kromě toho v každé z nich čeká na zájemce v určité termíny čtenářská registrace zdarma a zapomnětlivé zase potěší amnestie na poplatky z pozdního vrácení výpůjček.

„Program máme připravený pro veřejnost i pro děti z mateřských, základních a středních škol. Noví čtenáři se u nás mohou zaregistrovat zítra, amnestie pro zapomnětlivé čtenáře platí po celý tento týden. Také prodáváme vyřazené knihy, a to za jednu korunu za kus," nastínila vedoucí Městské knihovny Pelhřimov Iva Rajdlová.

Ve středu od 11 hodin si ve společenském sálku pelhřimovské knihovny na své přijdou senioři, kteří se mohou zúčastnit bezplatného kurzu trénování paměti s Janou Vejsadovou. Hudební oddělení si připravilo relaxační odpoledne, a to od 12 do 18 hodin u šálku čaje či dobré kávy. Ve 14 hodin se ve výtvarných dílničkách vyřádí děti při výrobě stojánků na tužky.

Čtvrtek nabídne od 10 hodin besedu se spisovatelkou a ilustrátorkou Lucií Seifertovou. Od 17 hodin se zájemci mohou v hudebním oddělení zúčastnit přednášky Nový občanský zákoník proti Šmejdům. Do čtvrtka je v atriu přístupný skákací hrad.

Humpolecká knihovna nabídne ve čtvrtek od 18 hodin scénické čtení knihy Bohumila Hrabala Příliš hlučná samota. V hlavních rolích se představí Kateřina Krejčí a Jan Kotlík. Hudba bude v režii Martina Sýkory. Do pátku mohou zájemci na dospělém oddělení vyluštit křížovku a získat knižní cenu. V říjnu se tu konají i dlouhodobější akce, třeba soutěž Rodina knihomolů, připomínka spisovatele Jiřího Mahena či básníka Antonína Sovy nebo anketa Moje nejoblíbenější kniha.

Vedoucí Městské knihovny Pacov Lenka Vlachová sdělila, že do tamní knihovny se během Týdne knihoven podívají tradičně žáci škol. „V oddělení pro dospělé jsme uspořádali výstavu děl týkajících se první světové války, V oddělení pro děti vystavujeme knihy Eduarda Petišky a Ondřeje Sekory, kteří letos slaví výročí," řekla Vlachová.

Městská knihovna Kamenice nad Lipou otevře tradičně v Týdnu knihoven „brány" hlavně školákům. „Na webu už ale visí seznam akcí, které v nejbližší době plánujeme pro širokou veřejnost," upozornila vedoucí knihovny Hana Senderáková.