Zájemci se mohou těšit na rozhovory se zajímavými lidmi, předčítání pohádek, koncerty, taneční lekce a také procházky po městě s poutavým povídáním. „Řekli jsme si, že online program uděláme zhruba na šest týdnů, tedy do konce února a pak se uvidí,“ řekla Vlasta Vlčková z Pelhřimáku.

Online program
pondělí – rozhovor
středa – pohádky z knihovny
pátek – tančírna z obýváku
sobota – koncert – stream z Máje
neděle – zajímavosti z Pelhřimova

Online program odstartovali v Pelhřimově v pondělí 18. ledna rozhovorem s ředitelem kulturních zařízení města Martinem Eclerem, který celý projekt představil. „Pondělní rozhovor měl 1,6 tisíc zhlédnutí, tak uvidíme, jaký o to bude zájem dál,“ přemítala Vlasta Vlčková.

Ve středu 20. ledna se malí i velcí mohli zaposlouchat do hlasu učitelky dramatického oboru Základní umělecké školy Pelhřimov Lenky Čurdové, jež předčítala pohádku O mrazíku, který maloval barvami.

Každý pátek se budou moci milovníci tance rozhýbat, oprášit známé kroky nebo se naučit něco nového s Václavem Žoudlíkem z DanceArtu a Terezou Fantou. V sobotu přijde na řadu koncert Martina Vaverky & Friends, který si budou moci lidé pustit i ze záznamu. A nedělní Zajímavosti z Pelhřimova nabídne Miroslava Kvášová z Muzea Vysočiny Pelhřimov. Tentokrát se diváci dozví o pramenu Belka.