Letos se tak stane v rámci evropského turné, jehož součástí jsou i další dva koncerty na území České republiky, a to poprvé i jinde než v Pacově. „Dominic Miller vystoupil u nás v Pacově už dvakrát, a to v letech 2014 a 2015. Jiné veřejné vystoupení dosud nikdy v České republice neměl,“ připomněla organizátorka sobotního pacovského koncertu Jan Hrušková.
Letos si Dominic Miller naplánoval úvodní koncert české části turné na pátek 1. června do brněnského Sonocentra a závěrečný třetí na pondělí 4. června do pražského klubu Jazz Dock.

V Pacově vystoupil Miller poprvé 10. května 2014. „Pamatuji si přesně, jak se k nám Dominic poprvé dostal,“ zavzpomínala Jana Hrušková. „Přišla nám tehdy nabídka od jedné malé brněnské agentury, která nabízela vystoupení, nabídka, který chodí spoustě pořadatelů. Já jsem se ozvala, byla jsem překvapena přijatelnými podmínkami, a první koncert v Pacově se stal realitou,“ popsala sled událostí před prvním Millerovým pacovským koncertem Jan Hrušková.

Po prvním koncertě v sokolovně se o rok později představil Dominic Miller na festivalu Pacovský poledník, kde nejen koncertoval, ale současně vedl pozoruhodný workshop. „Vrátil se, protože ho zaujala atmosféra, nadšení lidí i naše osobní péče,“ prozradila důvody vytvořených dobrých vztahů pacovská organizátorka.

Když je řeč o Dominicu Millerovi, tak je zmínka o jeho spolupráci se Stingem zcela na místě, neboť jejich spolupráce trvá od Stingova alba Soul Cages, tedy od roku 1991.

V sobotu v Pacově vystoupí dále Dan Bárta, Mirek Kemel + Vladimír Javorský, Longital, The Bladderstones a Dismančata. Záměrem akce je vyjádřit solidaritu s dětmi postiženými válečnými konflikty.