Pořad vznikne k dvacetiletému výročí televize R1 JIH, která se na něm podílí ve spolupráci s Kulturními zařízeními města Pelhřimova. O hostech či o tom, kam poputuje výtěžek z natáčení, jsme hovořili s moderátorem večera Šimonem Pečenkou.

Pořad Z očí do očí se vysílá už rok. Vždycky jste jej natáčeli ve studiu. Proč jste nyní přešli k veřejnému natáčení?
Přišlo nám trošku líto, že diváci nemají možnost vidět naše zajímavé hosty přímo na živo. Chceme, aby se zapojili do natáčení, položili sami nějakou otázku.

Podle jakého klíče  si vybíráte hosty do pořadu?
Nevybíráme jen celebrity, ale i lidičky, kteří něco umějí, mají šikovné ruce a dobré nápady. Potřebovali jsme ale také někoho, koho lidé znají. Nebudeme si nic nalhávat, je to i o tvářích. Hlavním hostem proto bude Helena Vondráčková, která bude v programu nejen zpívat, ale budeme si i povídat o spoustě zajímavých věcí z dění kolem ní.

Dále jste si pozval dva politické hosty – Janu Bobošíkovou a Tomia Okamuru . Znamená to, že se budete věnovat i aktuálnímu politickému dění, nebo to naopak půjde zcela stranou?
O politice nepadne ani slovo. Oba hosty bych chtěl divákům představit z jiného úhlu, jako normální lidi. Janu Bobošíkovou jako normální ženu, která si přijde koupit něco hezkého na sebe, zajde si do kosmetického salonu a Tomia Okamuru zase spíše jako člověka, který rád cestuje. Zkrátka máme takové jedno pravidlo: Politiky bylo v posledních pár měsících dost a dost, a proto by to nyní měla být spíše legrace.

Kromě těchto hostů se diváci mohou těšit i na Kateřinu Kašparovou …
Ano, to je velmi příjemná dáma. Kromě ní přijala pozvání i Jaroslava Panská, kterou jsme náhodou potkali na jedné akci. Je to paní, která je upoutána na invalidní vozík, ale vůbec to neznamená, že by zanechala plnohodnotného života. Ba naopak. Založila organizaci, kde se učí lidé na vozíku tančit a když jsem jí viděl v sále tančit s jejím partnerem, který na vozíku nebyl, tak předvedli něco úžasného, z čeho jsem měl husí kůži. Dále máme ještě další dva hosty. Prvním je můj kolega, kamarád Jiří Fajt a mladý raper, který se zabývá moderním stylem amerického rapu. V divadle si ho samozřejmě vyzkoušíme tím, že si diváci vyberou pět, šest slov a on nám zarapuje přímo na místě, bez přípravy.

Mohou se diváci do programu zapojit i jiným způsobem?
Rozhodně. Všichni dostanou možnost položit otázku formou lístečku, který bude v divadle připraven u vchodu. Myslím si, že je to docela zajímavá věc. Ale hlavně, většinu toho, co zhlédnou v divadle, mají možnost potom zkouknout na internetu nebo v televizi. Pořad vysíláme pravidelně premiérově v úterý a v pátek na dvou televizích – Pohoda a regionalnitelevize.cz. Předběžně by se měl pořad vysílat v dubnu.

Kromě zábavy diváci, kteří se pořadu zúčastní, přispějí i na dobrou věc…
Pořad chceme přiblížit divákům a nechceme na něm profitovat, proto výtěžek tohoto projektu bude putovat na charitu. Konkrétně na dvě zařízení na Pelhřimovsku, jejichž patronem je naše televize. Jedná se o Domov Jeřabina v Těchobuzi a Dětský domov v Senožatech. Většina hostů proto k pořadu i takto přistupuje.

Lístky na Vondráčkovou či Bobošíkovou mají své majitele

Pět vylosovaných čtenářů získalo po dvou vstupenkách na dnešní natáčení zábavného pořadu Šimona Pečenky Z očí do očí.

Pořad bude ve středu od 19 hodin  natáčet v Městském divadle v Pelhřimově televize R1 JIH ve spolupráci s Kulturními zařízeními města Pelhřimova.
Pelhřimovský deník minulý týden vyhlásil soutěž. Znění správných odpovědí je: 1. B – 20 let, 2. A – Slatiňany a 3. B – 1896.

Ze správných odpovědí jsme vylosovali pět výherců: H. Kordíkovou, Pelhřimov, K. Wienerovou, Nový Rychnov, I. Novákovou, Pelhřimov, I. Černíkovou, Pelhřimov a zaměstnance MŠ Pod Náspem, Pelhřimov.

Hlavní hvězdou středečního natáčení bude Helena Vondráčková. Diváci se však mohou těšit i na další hosty jako Janu Bobošíkovou, Tomia Okamuru, Kateřinu Kašparovou nebo Jaroslavu Panskou.

„Pořad chceme přiblížit divákům a nechceme na něm profitovat, proto výtěžek tohoto projektu poputuje na charitu. Konkrétně na dvě zařízení na Pelhřimovsku, jejichž patronem je naše televize. Jedná se o Domov Jeřabina v Těchobuzi a Dětský domov v Senožatech," informoval moderátor večera Šimon Pečenka.