Hned zkraje října diváky čeká několik divadelních představení. Komedii Už zase miluju přijedou zahrát Michaela Dolinová, Sandra Pogodová a Václav Tobrman. O pár dnů později bude vyprodaný sál Divadla Lubomíra Lipského sledovat úspěšné představení jednoho herce Caveman.

Divadlo také navštíví Ivo Šmoldas se svým pořadem. „Tento známý básník, moderátor či publicista tady nebude poprvé. Podobný pořad jsme měli před dvěma lety a mělo to velký úspěch, takže to po dvou letech znova opakujeme, ale nebude to samozřejmě to samé,“ vysvětlila Vlasta Vlčková z oddělení kultury a cestovního ruchu Kulturního zařízení města Pelhřimov.

Říjen bude patřit také koncertům. V Pelhřimově vystoupí například vítězové mezinárodní soutěže Jakuba Pustiny či zpěvačka Hana Zagorová s Petrem Rezkem. „Hana Zagorová vystoupí v kulturním domě Máj v neděli 29. října a vyprodáno ještě není. Vstupenky jsme začali prodávat ke konci srpna a přeci jen je znát, že teprve začíná školní rok a prodej se teprve rozbíhá,“ okomentovala stav vstupenek Vlasta Vlčková.

V kulturním domě se uskuteční v polovině října také úplně nová akce Pelhřimovské vinohraní. „Jsme zvědaví, jaký to bude mít úspěch. Z vystupujících tam bude kapela Modrý cimbál, která hraje popové a rockové písně s cimbálem, pak tam bude ještě Cimbál Primáše z Boleradic,“ dodala závěrem Vlčková. Na akci představí svá vína také zástupci z několika vinařství.