Letos s nabídkou zase o něco bohatší. „Letos jsme připravili program, který tvoří už 22 filmů,“ poukázal na důležitý údaj majitel restaurace Na Maštálkách a provozovatel Promítárny Jan Dušek. Loni bylo v zahradní restauraci k vidění 16 filmů.

Zatímco jiná letní kina nabízejí často spíš osvědčené a lety prověřené snímky, pacovská Promítárna i letos sáhla po hodně aktuální produkci. Šest titulů bylo uvedeno do distribuce letos, dalších sedm jen o rok dříve. „Už loni jsem šel touto cestou, nové filmy uvádím zcela cíleně. Na druhé straně bude promítán film Excalibur, který je z roku 1981, to je taková moje srdeční záležitost,“ zmínil Dušek. Excalibur bude v pacovské Promítárně k vidění ve středu 1. srpna, kdy se prázdniny zlomí do druhé poloviny.

Sedm filmů je českých, celá řada jich je koprodukčních. Dostane se na komedie, animované filmy, včetně pohádek, fantasy, dramata i romantické filmy.

Sezonu začne ve čtvrtek 28. června v půl desáté večer koprodukční komedie z roku 2013 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Podruhé se Promítárna otevře v neděli 1. července a pak už bude zvát na další filmy ne zcela pravidelně mimo pondělky a úterky.

Do poloviny července bude začínat promítání v půl desáté, pak se budou s kratším dnem postupně zkracovat i začátky projekcí, ve druhé polovině srpna se půjde na filmy do Promítárny už na půl devátou. „U nás je výhoda, že diváci zůstávají vždy pod zastřešenou částí zahrady, program nepřízeň počasí nenarušuje, i když samozřejmě větší návštěvu máme, když je teplo a neprší,“ dodal Jan Dušek. Před rokem si za celou letní sezonu našlo cestu na filmy do restaurace Na Maštálkách na 800 příznivců letního promítání.