I tento kulatý ročník slibuje návštěvníkům pestrý program. Na své si přijdou děti, ale i dospělí. „Pro nejmenší návštěvníky chystáme spoustu soutěží. Malí i velcí odvážlivci, kteří mají rádi adrenalin, si mohou vyzkoušet aquazorbing, bunge running pumberball 
a mushing – jízdu se psím spřežením. Chybět nebude ani oblíbená výstava zemědělské techniky," vyjmenovala Ludmila Marková z počáteckého kulturního zařízení.

Ve Valchovské aleji se lidé potkají také s řezbářem, který vytváří dřevěné sochy motorovou pilou. Přicestují také ošetřovatelé se zvířátky z jihlavské zoologické zahrady.

V sobotu v Počátkách chybět nebude ani prezentace místního svazu chovatelů. 
V rámci představení chovatelů bude fungovat i bezplatná veterinární poradna. Zájemci si také budou moci vyzkoušet střelbu z luku nebo 
se seznámit se stromolezectvím.

Součástí programu jsou i koncerty

„Na své si na Dnu přírody přijdou i milovníci hudby. Na pódiu se vystřídají Počátecká dechovka, Garden Party Band, Soubor populární hudby Základní umělecké školy Počátky, Jezevci, Počátečtí Maxíci, Jarda Hypochondr s Divnou partou a letos poprvé do Počátek přijede i hudebník Josef Vágner," vyjmenovala Ludmila Marková, na co se lidé mohou v rámci kulturního programu těšit.

Své umění kromě hudebníků na pódiu předvede i fakír Petr Dragon Kozák, známý 
z televizní soutěže hledající talentované lidi.

Poprvé se do této jarní akce zapojí i děvčata z počáteckého výchovného ústavu dětí a mládeže, která si připravila ekologický blok nazvaný Variace na ekologické téma. Jeho součástí bude módní přehlídka netradičních šatů. Den přírody v Počátkách se koná v sobotu od devíti hodin ráno.