Tradiční Ples tanečníků vstupuje po minulém roce do druhé dekády svého působení. „Letos jsme nikam nepsali, že tématem plesu je retro. Uvidíme, zda si lidé dokáží přiřadit styl propagace právě k tomuto motivu,“ sdělil předseda Tanečního klubu Pelhřimov Jan Heřmánek.

Kromě tance a poslechu hudby je připraveno hned několik překvapení. „Samotní tanečníci a tanečnice nacvičili pro návštěvníky jednotlivá vystoupení v retro stylu,“ podotkl Jan Heřmánek.

Zájem o ples s přibývajícími roky neupadá, ba naopak. Velkou část návštěvníků tvoří kurzanti z tanečních kurzů pro dospělé, kdy členové tanečního klubu vedou hned tři úrovně těchto lekcí, a to začátečníky, pokročilé a speciálky. „Ti tak mají možnost si nově nabyté poznatky a kroky ihned vyzkoušet,“ sdělila jedna z lektorek.

Přeci jen se Taneční klub potýká s jedním nedostatkem. Tím je nouze o mužské tanečníky. Důvodem je velmi často obava z učení se nových věcí nebo nedostatek času. Řada bývalých tanečníků má své práce, rodiny, nebo často ani nestíhají přijíždět z vysokých škol na lekce. „Právě i z tohoto důvodu, kdy nedisponujeme velkým množstvím smíšených párů, bude jedním z několika vstupů čistě dámská taneční formace,“ informovala tanečnice Klára Kopecká.

Je nutno podotknout, že se však blýská na lepší časy. „Před časem začali navštěvovat tréninky malí tanečníci a tanečnice, takže jsme rádi, že se náš klub rozrůstá a budeme moci nabídnout ještě mnohem více,“ podotkl předseda.

S organizací plesu se začíná ihned po ukončení plesu minulého. Nácvik jednotlivých vystoupení pak tanečníci dolaďují během několikadenního listopadového soustředění v Lukách nad Jihlavou.

Ples zahajuje již tuto sobotu od 20 hodin v Kulturním domě Máj. V hlavním sále opět zahraje kapela Gurmania Band, v salonku nebudou chybět tóny cimbálové muziky v podání hudebního uskupení Cimballica. S celkovým tématem plesu bude souviset i velmi originální půlnoční překvapení, na které se mohou diváci těšit.