Šestý ročník zmíněného humpoleckého multižánrového festivalu, který v roce 2017 navštívilo více než 4500 návštěvníků, se uskuteční tradičně v letních měsících, a to v červnu, červenci a srpnu.

Začátek festivalu je však s ohledem na otevření téměř zrevitalizovaného parku naplánován až na druhý červnový týden. „Práce v parku jsou z 99 procent hotové. Dělníci tam akorát dodělávají drobné údržby na hřišti a intenzivně zalévají trávníky, když zrovna neprší. Teď tedy čekáme na to, až povyroste tráva, pak ji posekáme a park budeme moci otevřít,“ informoval místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Slavnostní otevření parku Stromovka je naplánováno na 7. června. „Již brzy bude pro veřejnost otevřen nově upravený park Stromovka včetně nezbytného zázemí. Jeho přestavba v minulém roce způsobila dočasnou změnu konceptu dnes již tradičního letního multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec na třídenní festival. Zázemí bylo poskytnuto zónou pro umění 8smička, která sídlí v bezprostředním sousedství parku,“ řekl hlavní organizátor Letní Platformy Petr Machek.

Stejně jako v minulých ročnících festival nabídne akce pro široké spektrum návštěvníků. Jedná se o koncerty, letní kino, akce pro děti a seniory, přednášky cestovatelů nebo autorská čtení.

Již tradičně je program naplánován od středy do soboty. „Středa večer bude střídavě určena letnímu kinu, přednáškám cestovatelů nebo autorskému čtení. Čtvrteční večery budou určeny místním kapelám, páteční večery kapelám z širšího regionu,“ prozradil Petr Machek, jakou bude mít letní Platforma podobu.

Humpoleckou Platformu letos oživí nejméně 20 hudebních skupin zaměřených převážně na folkovou a jazzovou hudbu.

Každou sobotu se pak v parku uskuteční takzvaný brunch, což je v podstatě jídlo kombinující pokrmy k snídani i obědu, o který se postarají různě zaměřené restaurace nebo bistra. Brunch bude doplněn doprovodným programem ve formě divadelního představení pro děti nebo sportovní aktivity.

Letní Platforma Humpolec má za ambici přivést do veřejného prostoru místní hudebníky, zájmové skupiny a realizovat zde různorodé kulturní a společenské akce regionálního charakteru.

Letní Platforma tak na jednom místě představuje nejen obyvatelům Humpolce široké spektrum aktivních jednotlivců, skupin nebo aktivit, které jim jejich region nabízí. „Festival je stejně jako v minulých letech finančně podpořen místními podnikateli, městem Humpolec a krajem Vysočina. Podpora každým rokem stoupá a díky tomu si můžeme dovolit bohatější a zajímavější program,“ prozradil organizátor festivalu Petr Machek.