Ten se mimořádně pro letošní rok uskuteční v nedalekém areálu 8smičky, který přímo sousedí s parkem Stromovka, kde se akce konala v uplynulých letech. „Letní Platforma Humpolec probíhá tradičně během letních měsíců v parku Stromovka. Jedná se o koncept dlouhodobého festivalu s velkým počtem akcí různého charakteru. Z hlediska aktuální revitalizace parku Stromovka jsme pro rok 2018 zvolili výjimečně formu třídenního festivalu,“ potvrdil hlavní organizátor Letní Platformy Petr Machek.

Oproti tradičnímu konceptu tedy přicházejí s klasickým festivalovým formátem, který je postavený převážně na hudební produkci. „Každý den bude na programu pět koncertů. Dříve jsme zvali především regionální kapely, teď to bude takové různorodé. Vybrali jsme ale ty nejlepší skupiny, které tu za ty tři ročníky hrály a doplníme je profesionálními kapelami například z Prahy či Brna,“ nastínil část programu Petr Machek.

Vstup na Letní Platformu, která se uskuteční od čtvrtka 9. do soboty 11. srpna v humpolecké Kamarytově ulici, je pro všechny zdarma.

Návštěvníci 8smičky, zóny pro umění, se mohou těšit například na seskupení Václav Polanský On Air, Zlee Jazzyky, Disconnexion, Karla na nákupech, Srny a dřevo, Budoár staré dámy, Funky Chicken a mimo jiné také na JazzPilgrim.
Kromě pořádné dávky muziky různých žánrů si ale malí, ale i velcí budou moci vychutnat divadelní představení, která budou zmíněným koncertům předcházet. „Ve spolupráci s 8smičkou jsme také pro příchozí připravili výtvarné dílny a promítání krátkých filmů,“ doplnil Machek.

Organizátoři letošní pozměněné humpolecké Platformy očekávají ze strany návštěvníků velký zájem. „Předpokládáme, že každý den tam bude asi dost lidí. Jsme zvyklí na menší návštěvnosti, kdy na kapelu přišlo nejvíc 150 lidí a průměrně chodilo na kapely tak kolem padesát lidí. Koncertů ale bylo pětatřicet za to celé léto a když je koncert ve čtvrtek, pátek a sobotu, tak nikdy nepřijde 150 lidí pokaždé. Teď si myslím, že to bude jiné, protože máme program natlačený do tří dnů,“ přemítal Petr Machek.

Příští ročník Letní Platformy, která přivádí do veřejného prostoru místní hudebníky, zájmové skupiny, lokální výrobce a realizuje různorodé kulturní a společenské akce regionálního charakteru, by se měla opět přesunout do již zrevitalizovaného a vybaveného parku Stromovka. „Chceme se vrátit zpátky. Ten druhý, již klasický, koncept je výborný. Město totiž ožívá po celé tři měsíce a každým rokem chodí víc a víc lidí, takže si myslím, že je to i dobrý směr. Třídenní festival je pro nás určitě jednodušší, ale městu tolik nepřinese,“ prozradil organizátor Letní Platformy Petr Machek.

Organizátoři Platformy navíc chtějí tříměsíční festival stále vylepšovat. „Budeme rádi, když se platforma opět rozšíří na tříměsíční koncept. Každým rokem tam můžeme přidáváme stále něco nového. Loni to byly například sobotní brunche, které byly hodně úspěšné. Jednalo se totiž o spojení piknikového jídla například s divadlem či výtvarným workshopem. A právě takové kombinované akce bychom chtěli stále vymýšlet,“ lákal Machek návštěvníky na další ročníky Platformy.

Zároveň také doufal, že se revitalizace parku podaří dokončit včas. „Pro nás to bude velká novinka v tom, že v parku bude k dispozici zázemí, které jsme vždycky řešili jen provizorně. Teď tam budou toalety, elektřina a mimo jiné také občerstvení. Jakmile tam tedy bude takovéto zázemí, tak se nebudeme muset starat o technické záležitosti a budeme se moci věnovat hlavně programu,“ řekl Machek.