Ve dvanáctistupňovém hledišti je na 300 diváckých míst, obnova stála město více než dva miliony korun, řekl dnes ČTK kastelán tamního zámku Jakub Baloun.

Práce začaly v únoru a končí v těchto dnech. Původní hlediště nejstaršího přírodního divadla v kraji řemeslníci komplet rozebrali a postavili zbrusu nové s dřevěnými sedáky. Nově se vybudoval prostor pro divadelní nápovědu. Kamennou podobu získala vstupní brána, provedeny byly terénní úpravy. Na víc už peníze nezbyly. Zázemí pro herce, hudebníky či další účinkující by mohlo vzniknout až ve druhé etapě obnovy amfiteátru.

Divadlo vzniklo v roce 1922 a podle historických pramenů "hry v něm bývaly vysoké úrovně a stávaly se slavností celého kraje." Nyní tam město pořádá až devět vystoupení ročně. V červnu tu bude premiéra místních amatérských divadelníků, potom koncerty rockové, country i populární hudby. Zvažuje se zahájení letního kina.

Slavnosti jednorožce začnou v sobotu ve 13:30 průvodem historických postav a dobovým výstupem na druhém zámeckém nádvoří. Provázet je budou historické tance, hudba, šermířské souboje a vystoupení komediantů a žongléřů. Na parkánu budou ukázky sokolnictví a v zámeckém sklepě útrpného práva. Ve 22:00 slavnosti ukončí ohňostroj na hrázi Hutního rybníka.