Páteční odpoledne odstartovala humpolecká country skupina Skaláci. Hlavní hvězdou dne však bezesporu byla kapela Tři Sestry a jejich slovenští kolegové No Name.

„No Name byli fakt boží. Bála jsem se, že bude pršet, tak se mi moc nechtělo. Nakonec ale nelituji,“ smála se devatenáctiletá Katka z Pelhřimova.

Program slavností byl lákavý i v sobotu. Dopoledne patřilo regionálním kapelám jako Vysočinka či Big band města Humpolec.

V půl druhé však na parket vběhli tři tlouštíci v legračních oblečcích. Maxim Turbulenc si nezískali pouze děti, ale i dospělé.

Občasný déšť nikomu nevadil, a tak se na humpoleckém Horním náměstí nedalo chvílemi ani hnout. „Je tady vážně příšerná spousta lidí. Takovou tlačenici jsem skutečně nečekal. Ještěl že je tady ta velkoplošná projekce. Těšil jsem se na Pehu a teď Katku skoro ani nevidím,“ postěžoval si František Beran z Brna.

„Tam, kde se vylije pivo, vyroste strom. Z toho stromu se vyrobí paličky pro bubeníka a ten jimi odklepe další písničku,“ pokřikoval na celé humpolecké náměstí fontman skupiny Wohnout Matěj Homola. Ráznou muzikou rozvlnila skupina celé náměstí.

Wohnouty pak vystřídala oblíbená kapela Čechomor. Po laserové show, která neměla chybu, vystoupila jako poslední host Pivních slavností skupina Sto zvířat.