Tato známá knižní a časopisecká ilustrátorka, která pracuje na animacích a režii videoklipů a krátkých filmů, ilustruje také pro www stránky. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou - Ateliér animované tvorby a televizní grafiky a Ateliér experimentálního filmu v belgickém Bruselu.


Za svou práci získala řadu ocenění: v roce 1998 a 1999 1. místa v kategorii učebnice, v letech 1997 a 1998 Nejkrásnější české knihy … Mezi dětskými čtenáři je známá ilustracemi – kolážemi knih Kouzelná baterka a Komínek a Budíček.

Markéta Kukovičová odborně dohlížela na tvorbu koláží dětských čtenářů. Dětem vznikala pod rukama nápaditá barevná dílka. Výstavku prací můžete shlédnout v dětském oddělení knihovny.

Páteční večer pokračoval procházkou naší Kamenicí se zastavením v zámecké zahradě. Zde pod staletou lípou spisovatelka Alena Ježková přečetla dětem příběh O paní z lípy. Atmosféru příběhu dotvářel svit měsíce a proud řeky Kamenice. V jednadvacet hodin odbil zvon kamenického zámku konec romantického příběhu. Ještě dlouho po té děti tiše vstřebávaly děj, který byl situován do našeho okolí, božejovské sklárny a kamenického panství.

V knihovně pak spisovatelka Alena Ježková četla pověsti ze své knihy 55 českých legend z hradů, zámků a měst, při kterých všichni noclěžníci, plni zážitků z tohoto večera, postupně usínali.

Ráno děti tradičně posnídaly buchty s kakaem a postupně odcházely domů se svými rodiči. Všechny si na památku odnášely příběh O paní z lípy, podepsaný autorkou.

Marie Zbudilová