„Nesnažíme se dělat žádné velké akce. Držíme se svých možností, pořádáme setkání nebo koncerty. Pokaždé je tam jiná myšlenka, lidé se pobaví a něco nového se dozví,“ shrnul Zíka.

Spolek má deset stálých členů, pět čestných členů, asi deset aktivních spolupracovníků mimo spolek a mnoho neangažovaných příznivců.

Dobrovodští si nejvíce cení obnovy pouťových oslav. „První pouť se uskutečnila v červnu roku 1997, od té doby se koná každý rok. K pouťovému víkendu patří také pouťový bál nebo fotbalový turnaj mužstev z Dobré Vody a okolí,“ informoval Zíka.

Za finančně nejnáročnější akci považuje opravu střechy kapličky. Členové spolku na ni společnými silami sehnali šedesát tisíc korun.

Baví se i s machry

V současné době spolupracuje spolek Lesklé koule i s věkově mladšími Machry, kteří se také podílejí na pořádání pouťového víkendu.

Pokud by měl někdo zájem přistoupit, klidně může. Pravidelné schůzky se konají minimálně každý víkend.

Netradiční název vznikl vlastně úplně přirozeně. „My totiž v místnosti, kde se scházíme, máme kulečníkový stůl. Při jednom setkání jsem tam stál a čistil kulečníkové koule babiččinou leštěnkou. Od té doby Lesklé koule,“ zavzpomínal Milouš Matěj Zíka.