Nepomohla ani hromada hodnotných cen, zítra odpoledne vystoupí na pódium kulturního domu Máj pouze sedm „statečných“ děvčat– čtyři zPacovska, dvě zHumpolce. Pelhřimov bude mít vohni jediné želízko.

„Rozeslali jsme plakáty po všech školách vokrese. Oslovili jsme iškoly vJihlavě či Havlíčkově Brodu. Přihlásilo se osm děvčat, znichž jedna se omluvila ze zdravotních důvodů,“ konstatovala hlavní pořadatelka Jitka Vachková stím, že pro příště pomůže jen osobní návštěva.

Jistý krok se vyvažuje zlatem

Letošní soutěže se vsouladu spravidly zúčastní loňská první vicemiss Petra Kubů a Miss Sympatie Klára Menšíková. Shodou okolností dvě obrataňské dívky budou mít lehkou výhodu vpodobě zkušenosti svystupováním před plným hledištěm.

Ostatním poradí se vším potřebným vrámci dopolední zkoušky Iveta Říhová zhumpoleckého salónu krásy. „Není to úplně jednoduché naučit chůzi po molu někoho, kdo dosud nic podobného nedělal. Nechá se to ale zvládnout,“ podotkla Říhová.

Sama radí děvčatům především navázat kontakt spublikem. „To je hodně důležité. Když se děvče umí příjemně tvářit, porotci dokáží odpustit inějaké to zaškobrtnutí,“ pověděla Říhová, mimochodem semifinalistka soutěže Miss Česká republika zpřed jedenáctilet.

Vše pro trpaslíky

Pořadatelé postavili více než tříhodinový program na známé pohádce oSněhurce. Děvčata si proto dají záležet na jablečné svačině pro trpaslíky, vrámci módní přehlídky snimi pojedou na výlet. Moderátorům Miroslavu Markovi a Luboši Rafajovi pro změnu bude co chvíli vpatách Roman Lukáš neboli kybernetické zrcadlo. Právě vněm se nakonec Dívka rokuzjeví.

Borková: Soutěž je obrovská zkušenost

Zkušenost k nezaplacení. Tak se ohlíží Dívka roku Šárka Borková za svou loňskou účastí. „Tenkrát mě přihlásil bratr. Kdyby to ale šlo zopakovat, zúčastnila bych se znovu. Bylo to ohromně zajímavé, hrozně ráda na to vzpomínám,“ tvrdí Šárka Borková, která již chodí na střední školu a zítřejšího odpoledne v pelhřimovském kulturním domě Máj se tedy zúčastní pouze jako jeden z čestných hostů.

„Hlavně, ať se holky ničeho nebojí a zůstanou samy sebou. Nemá cenu si hrát na někoho jiného,“ vzkazuje svým následovnicím Šárka Borková.

Program Dívky roku 2008 - Pelhřimov

14.00 – úvod, představení účastnic
14.20 – první disciplína: rozhovor s moderátorem
14.50 – druhá disicplína: svačinka pro Trpaslíky (soutěž zručnosti)
15.00 – Taneční klub Hodina H
15.15  – třetí disciplína: cvičení aerobiku
15.20 – sólový zpěv: Filip Hořejš (ZUŠ Humpolec)
15.30 – čtvrtá disciplína: volná (podle přání dívek)
15.55 – aerobik: soubor Buttula Chotěboř
16.05 – pátá disciplína: módní přehlídka (Sněhurka na výletě)
16.15 – ukázka z pohádkového představení divadelního souboru Domino
16.50 – defilé účastnic ve společenských šatech, vyhlášení výsledků