Jde o projekt několika umělců, ve kterém se mísí různé žánry od malířství po konceptuální tvorbu. Vernisáž výstavy je naplánována na zítra na 16. hodinu.
„Zatím nevíme, co na výstavě bude, protože umělci přijedou a začnou tvořit přímo na místě, pro konkrétní prostor.  Určitě tam ale budou sochy a obrazy," řekl vedoucí galerie Luděk Hovorka.

Na projektu Re-prezentace se podílí sedm umělců, většina z řad absolventů či studentů Akademie výtvarných umění v Praze či Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Projekt není uceleným uměleckým či ideologickým programem a ani nepředstavuje uměleckou skupinu.

Mezi vystavovateli je mj. Barbora Bálková, která ve své práci spojuje prostředky malby a fotografie, často s důrazem na ženskou zkušenost.
Malíř a sochař Jan Jírovec se zase věnuje monumentální malbě a softwarový umělec Jindřich Červenák řeší otázky vývoje umění s využitím informačních technologií.

Dalšími výtvarníky jsou malíř Zdeněk Daněk, Radek Macke, sochař a vizuální umělec Patrik Proško a Libuše Vendlová.

V prostorách galerie je k zhlédnutí také stálá expozice Bernard Bolzano a Těchobuz. Galerie je otevřena v pondělí a v pátek od půl deváté do půl jedné a následně od 13 do 17 hodin, ostatní pracovní  dny od 11 do 17. O víkendu a svátcích je otevřeno od 13 do 17 hodin.

Zuzana Rodová