Dopoledne ožije slavnostním ruchem barokní zámek ve Vyklanticích. Majitel zámku Pavel Liška otevře v 10 hodin v přízemí zámku muzeum s expozicemi Historie zámku, Historie obce a Les a ves a otevřena při té příležitosti bude také galerie obrazů. Vzhledem k tomu, že na Pacovsku (i ve Vyklanticích) se na počátku dvacátého století rodil motocyklový sport, v první ze zmíněných expozic budou k vidění i čtyři historické motocykly. „Do budoucna mám v plánu expozice obměňovat a doplňovat,“ poznamenal Pavel Liška.

Zámek začal obnovovat už v roce 1995, teď v sobotu se pro turisty otevře první zrenovovaná část objektu. „Během turistické sezony plánuji otevírat a zpřístupňovat návštěvníkům expozice na základě telefonických rezervací termínů,“ dodal majitel vyklantického zámku. Kontakt lze nalézt na webových stránkách zámku.

V nedalekém Petrovsku bude pak ve čtrnáct hodin posvěcen oltář v nedávno dokončené kapli svatého Huberta. Celebrovat a světit bude želivský opat Jáchym Jaroslav Šimek. Pořádající myslivecký spolek svatého Huberta pozval na slavnost také Lovecké trio Praha a pěvecký sbor Řekni všem.