Velkým lákadlem je například kůň, který se projde mezi panelovými domy poslední prázdninový den. „Budeme tu prezentovat naše aktivity. Předvedeme dětem lukostřelbu, středověké zbraně, meče a také je povozíme na koni a poníkovi," přiblížila Nela Kyselová z Farmy Rybníček. Pořadatelem celé akce je pelhřimovská Hodina H.

Už zítra na děti čeká Malování oblázků a květináčů v pelhřimovské městské knihovně. Pěknou památku si tu budou vytvářet od devíti do jedenácti hodin, a zakončí tak sérii středečních odpoledne v knihovně.
Nejvíce akcí bude o víkendu. Po sobotním obědě mohou rodiče s dětmi zamířit na farský dvůr do Rynárce. Místní tady pořádají rozloučení s létem. Děti si užijí odpoledne plné her, zá᠆bavy a dobré hudby. Zazpívají například chlapci ze Základního vzdělání, nebo P5.

Večer se pak opět konají netradiční noční prohlídky na hradě Kámen. „Prohlídky jsou koncipovány pro pobavení všech generací. Největší otázkou pro každého je fakt, jestli na hradě opravdu straší," řekla správkyně hradu Monika Kotenová.

Po celý víkend je připraven zajímavý program 
i v Pohádkové říši Fábula u Kamenice nad Lipou. V sobotu tu končí filmové pohádky Josefa Dvořáka, při kterých děti za doprovodu princezny Arabely musí splnit několik úkolů.

Letošní sezonu tu ukončí v neděli narozeninami skřítka Fábuly. Program začíná už v deset hodin a na děti čeká opravdová narozeninová oslava. Chybět nebude ani obří narozeninový dort.

Od začátku července je v žirovnickém zámku výstava s názvem Háčkovaný svět. Zejména holčičky tady mohou obdivovat panenky v krásných háčkovaných šatičkách, ale i vymóděné prince. Výstava je součástí prohlídky zámku, takže se děti přiučí i něco málo z historie. (ku)

Akce pro děti

24. 8. – Malování oblázků a květináčů (Městská knihovna Pelhřimov)
27. 8. – Večerní prohlídky (Hrad Kámen)
27. 8. – Rozloučení s létem (Rynárec)
do 27. 8. – Filmové pohádky Josefa Dvořáka (Pohádková říše Fábula)
28. 8. – Narozeniny skřítka Fábuly (Pohádková říše Fábula)
31. 8. – Volný čas není nuda aneb Ať žije sídliště (u IV. ZŠ Pelhřimov)
do konce srpna – Háčkovaný svět (Zámek Žirovnice)