Program byl navíc připraven pro všechny generace. „Chodím sem každý rok a chystám se i příště. Nejvíc se těším na kapelu Mňága a Žďorp a na Chinaski," nechal se slyšet rodák z Pacova Milan Novák.
Páteční program patřil kromě jiných skupinám Keks, O5 a Radeček, Mňága a Žďorp či kapele Dukla Vozovna. V sobotu pak vystoupily skupiny UDG, Atmo Music nebo Wohnout.

Velký úspěch měla i vystoupení Jaroslava Uhlíře nebo Ivana Mládka. Atmosféru a náladu všech přítomných nezkazil ani déšť, který provázel vystoupení mladého umělce Pavla Callty či legendárních „Chinasek".
Že se o pacovské multikulturní události ví i v okolí, potvrdila rodina Jiránkova, která ho pravidelně jezdí navštěvovat z Tábora. „Jsme skalní fanoušci Mňágy a Žďorp a skupiny Keks. Jsem rád, že se tu kapely každoročně střídají a že hrají různé žánry," nechal se slyšet Pavel Jiránek.

Jeho dvacetiletou dceru Petru zase na festival přivábil hip hop. „Já jsem přijela na Atmo, protože jsou to hezcí kluci a mají procítěné texty," řekla Petra Jiránková. Ani mladší ročníky si ale nechtěly nechat ujít českou klasiku. „Těším se i na Chinaski, pana Uhlíře a Ivana Mládka," dodala Jiránková.

Podle slov pořadatele multižánrového festivalu Jaroslava Šafarika se návštěvnost pohybovala mezi třemi až pěti tisíci lidí. Novinkou podle něj byla letos větší stage a velkým lákadlem byl moderátor sobotního programu známý bavič Jakub Kohák.

Nechyběl ani program pro děti. Mohly si nechat pomalovat obličeje, vyzkoušet řadu atrakcí nebo projít řadou zkoušek v soutěžním městečku. Malí adrenalinoví nadšenci si pak mohli zkusit dětský bungee jumping či střelbu z paintballových pistolí.

Festival navštívila i Alexandra Knapová z Pelhřimova. „Jatka Fest si nenechávám ujít už čtvrtým rokem. Atmosféra a především hudební interpreti na tomto festivalu jsou vždy zárukou. Letos mě absolutně nadchly Atmo Music, Chinaski a UDG. Škoda že takový multikulturní festival není i v Pelhřimově," uzavřela Knapová.

Karolína Hovorková