Od 13. listopadu do 13. ledna bude v pelhřimovském muzeu k vidění výstava Mladí a neklidní, která přiblíží práce studentů ateliéru Design a vizuální komunikace Střední umělecko-průmyslové školy Helenín.

Cílem výstavy je ukázat široké spektrum možností studia, které škola na okraji Jihlavy nabízí, i práce studentů, které za pětiletou existenci ateliéru Design a vizuální komunikace pod vedením Martina Šmída, Zuzany Bartošové a Pavlíny Zárodňanské v tomto ateliéru vznikly. „Jsme ateliérem, který klade důraz především na invenci, kreativitu a schopnost zaujmout netradičním přístupem,“ poznamenal k aktivitám, které vyústily ve výstavu, vedoucí ateliéru Martin Šmíd.

Studenti kromě studia samotného designu mají možnost pracovat na „artových projektech“ zadávaných na aktuální témata. „Jde například o instalace a objekty cílené do konkrétních prostor centra Jihlavy,“ připomněl Martin Šmíd.

Ateliér úspěšně spolupracuje i se soukromými firmami. „Asi nejzajímavější spolupráce vznikla s výrobcem osvětlovacího skla, s firmou Brokis, kde studenti navrhují a realizují své nápady vedle špičkových designérů, mezi něž patří mimo jiné Olgoj Chorchoj, Veronika Koldova, Boris Klimek nebo Dan Yeffet,“ poukázal na další zaměření helenínského ateliéru jeho vedoucí.

Ateliér Design a vizuální komunikace má za sebou již několik velkých i menších výstav a mnoho realizací především v oblasti vizuálního stylu. Na uspořádání nadcházející výstavy Mladí a neklidní, která bude po dva měsíce k vidění v Muzeu Vysočiny Pelhřimov, se jako kurátoři podíleli Martin Šmíd a dokumentátorka muzea Hana Zrno Vondrů.
Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 12. listopadu v 17 hodin.