Zahrají tamní skupiny Nikomunic a The Revolt, dále pak pelhřimovsko-humpolecká sestava Alternative core a Hakmak z Rohozné u Jihlavy.

Všechny vystupující kapely vznikly po roce 2000, nejčerstvějším nováčkem na scéně je Alternative Core. Ti se dali dohromady teprve před rokem.
Nikomunic je pětičlenná mužská grunge-rocková kapela, která funguje od roku 2005. Od svého vzniku se orientuje výhradně na vlastní tvorbu značně ovlivněnou kapelami z počátku 90. let, například těmi, jako jsou Pearl Jam, Alice in Chains, Soundgarden, Mad Season a další.

Taktéž pětičlenná kapela, která nemá v sestavě ani jednu ženu, The Revolt, vznikla v roce 2007. Od té doby mohou posluchači slyšet písně v podání této kapely, která hraje různé styly metalové muziky.

Hakmak potěší návštěvníky skladbami ve stylu metalu a punku. Kapela vznikla v roce 2008 a jako jediná má v sestavě dívčí element, konkrétně zpěvačku Zuzku.

Festival je součástí pelhřimovského Kulturního léta, což je festival neprofesionálních souborů v oborech dechová hudba, rocková hudba a divadlo.  Festival se letos koná od 7. července až do 20. srpna.