Ovšem nejedná se o žádný vedlejší produkt kapely Midi Lidi, protože všechny impulzy a hudební nápady přicházejí právě od Moniky Midriakové. Ta skládá většinu hudby, ke které se Petr Marek s bicími nebo kytarou obvykle přidá, až když je hudební nápad na světě. Pak už na stavbě písní pracují společnou rukou. Z Petrovy dílny pocházejí slovenské texty, ve kterých si podle svých slov troufá na daleko větší lyričnost než v těch, které píše pro Midi Lidi.

Jejich společná vystoupení však nejsou jenom o muzice a zpěvu, Monika je totiž doprovází i tancem a mluveným slovem, kdy tak trochu připomíná moderátorku ze staré televize.

Letos v září vydala kapela své první CD, které je z poloviny tvořeno novými verzemi jejich již známých písniček,
a v druhé polovině pak pro posluchače tato dvojka připravila úplně nové skladby.

Spolu s kapelou Monikino Kino vystoupí v Utopii také brněnský Listolet, který na sebe poprvé výrazněji upozornil v roce 2012 na albu coververzí Mňágy a Žďorp. Diváci MTV a České televize budou patrně také znát singl Lullaby se kterým Listolet prorazil na hudební scénu o rok později. Poté následovalo druhé CD s názvem Malý kluk. Koncert těchto dvou kapel začíná ve dvacet hodin.