Program začne v půl osmé večer ve velkém sále kamenického kulturního domu. „V současné době má náš sbor 24 členů, včetně klavíristy a sbormistra, což je zatím nejméně v jeho historii. Do budoucna bych si přál, aby náš sbor stále fungoval a aby k nám přišli mladí lidé, kteří nechtějí jen sedět doma, ale rádi by se angažovali i pro druhé," přemítal současný sbormistr a jednatel kamenického pěveckého sboru Lípa Václav Marel.

Hosty koncertu budou Martin Vaverka (saxofon), Ondřej Kříž (klavír) a Jana Pícková, která obstará klavírní doprovod.
Kamenický sbor byl založen 30. listopadu. Vůbec prvním sbormistrem se stal učitel Vojtěch Skýre. Mezi další sbormistry patřil například Konrád Pospíšil, Tomáš Šavrda, Jindřich Vacek, Abund Žlábek, Václav Lendr či Sláva Talián.

Před čtyřiceti lety činnost sboru obnovil učitel Antonín Lippert, který vedl jak Lípu, tak i kamenickou dechovku. V září roku 1983 se sbormistrem Lípy stal učitel hudby Václav Marel, který ji vede přes třicet let.

Pěvecký sbor zažil období slávy ale i stagnace. Již patnáct let se koná pravidelné setkání třech pěveckých sborů – Lípy, pěveckého sboru Smetana z Jindřichova Hradce a pěveckého sboru Buštěhrad, a to každý rok v jednom z těchto měst.