Zatímco tématem minulého ročníku byl Kompost, tedy organické hmoty uspořádané v čase, tím letošním je pouť. „Protože jednou z nejobsáhlejší poutí je cesta k sobě, nazvali pořadatelé letošní ročník Kompostela,“ informoval vedoucí Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi Luděk Hovorka.

Kompostelu zahájí v 15 hodin odpoledne právě tradiční pouť po okolí, která odstartuje u kostela ve Zhoři. „Účastníci půjdou lesem, polem a úvozovou cestou z nedaleké Zhoře do Těchobuze,“ uvedl Hovorka.

Organizátoři tak chtějí obnovit poutní tradice a zkombinovat je s uměleckými výtvory. „Na konci je pak srdce, tedy společná výstava v galerii Bernarda Bolzana,“ doplnil Hovorka.

Slavnostní vernisáž výstavy přímo v galerii vypukne úderem 17. hodiny odpoledne.

Poprvé výstavu uspořádaly Karolína Mitášová a Helena Giraz Kozáková již před osmi lety a přizvali na ni své kamarády a přátele z řad českých i zahraničních umělců.

První ročník výstavy vzbudil takový ohlas od návštěvníků, že se jí organizátorky rozhodly opakovat. Každý druhý rok právě kolektivní výstava zakončuje výstavní sezonu v tamní galerii.