Uskuteční se tam totiž slavnostní zahájení již sedmého Hračkobraní, které potrvá až do neděle. Jindřichohradecké místní dráhy u příležitosti zahájení Hračkobraní vypraví i speciální parní vlak.
„Ten bude vyjíždět v 8.42 hodin z Jindřichova Hradce a na kamenické nádraží by měl dorazit v půl desáté, zpátky do Hradce se pak rozjede v 15.20 hodin," sdělila manažerka cestovního ruchu Jindřichohradeckých místních drah Iva Padruňková s tím, že ve stejné časy parní vlak na Hračkobraní pojede i ve čtvrtek a v sobotu.

Podle Petra Pecha, vedoucího kamenických kulturních zařízení, se po všech pět festivalových dní návštěvníci rozhodně mají na co těšit. Chybět nebudou tradiční výstavy hraček z přírodního materiálu, kterým je celá akce věnovaná.

„Zámecké nádvoří se promění v hračkářské tržiště, samozřejmostí jsou i tvůrčí dílny, kde si každý bude moci vytvořit hračky podle své fantazie," vyjmenoval Pech. Pořadatelé pro děti navíc chystají i celou řadu doprovodných  soutěží. Nejmenší návštěvníci budou moci změřit síly například v chůzi na chůdách nebo ve skákání v pytli.

Letošní kamenické Hračkobraní zpestří také pohádková divadelní představení v zámecké zahradě a na nádvoří. „Brány zámku budou po všechny festivalové dny otevřeny od deseti do sedmnácti hodin," uzavřel Petr Pech.