Od páteční osmnácté hodiny se zde totiž v areálu chalupy Na Bělici rozjede další ročník festivalu Folkaliště.

A rozhodně je na co se těšit, protože za svými příznivci sem dorazí široká plejáda zpěváků a folkových a countryových kapel. Někteří jsou již milovníkům těchto žánrů dobře známi, jiní ještě na své velké okamžiky slávy zatím čekají, ale všichni mají společnou jednu věc, a to, že do svých vystoupení vkládají opravdu celé své srdce. Nakonec jinak se snad ani dobrá muzika dělat nedá.

„Festival začínáme chystat již po Novém roce, protože každá z kapel má pochopitelně i své další závazky. Letošní Folkaliště je v pořadí již čtvrté a každoročně zájem diváků stoupá. Chtěli bychom ale festival udržet i nadále ve stávající komorní formě, protože si myslíme, že různých megaakcí je v dnešní době už víc než dost. To ovšem neznamená, že když nebudete mít lístky z předprodeje, už se na festival nedostanete. Vstupenky budou k mání i přímo na místě," sdělil jeden z organizátorů Folkaliště Jiří Kutiš.

„Já osobně se nejvíce těším na Pavlínu Jíšovou, Klíč a Kiďáka. To je prostě klasika. Ale myslím, že všechny kapely, které se v Kalištích o víkendu sejdou, určitě mají co nabídnout, a stojí za to si je přijet poslechnout," dodal závěrem.

Páteční večer zahájí vystoupení Švédovy trojky, Disneybandu a po nich přijde na řadu například Pavlína Jíšová, Sem Tam, Kiďák nebo Žalman a spol. Ty naposledy jmenované není určitě třeba nikomu zvlášť představovat, protože již léta patří ke stálicím české country a folkové scény.

V sobotu festival pokračuje od čtrnácté hodiny vystoupením kapely Passage. Po nich se divákům představí Žamboši, kteří jsou dvojnásobnými držiteli ceny Anděl a na své příznivce se těší i pelhřimovské 4zdi, Stráníci, Devítka nebo kapela Klíč, která není už na tomto poli také žádným nováčkem.

Tím samozřejmě ale výčet účinkujících zdaleka nekončí. Sobotní večer pak završí kapela Hop Trop. Dvoudenní hudební maraton bude ale pokračovat i po jejím vystoupení. Připraveno je totiž ještě noční jam session a posezení u táboráku.