Svou zemi vždy představují přímo zahraniční studenti, které Hodina H hostí v rámci programu Erasmus. „Každý rok dobrovolníci představují svoji zemi, kulturu a vše s tím spojené nejen na senior klubu a během prezentací ve školách v Kraji Vysočina, ale i pro veřejnost díky akcím ochutnávání zemí všemi smysly,“ informovala Eva Havlíčková z Hodiny H.
Již během ledna představil Španělsko dobrovolník Jose. „V únoru jsme měli speciální večer o Francii se skupinou mladých dobrovolníků, kteří do pelhřimovské Hodiny H zavítali na jeden měsíc, v březnu jsme se seznámili s Maďarskem,“ zavzpomínala Havlíčková. „Nyní ve čtrvtek 12. dubna nás čeká cesta do Německa,“ nastínila nejbližší akci Havlíčková s tím, že na květen je ještě naplánované poznávání Ukrajiny.

Pro širokou veřejnost je vždy připravený bohatý program, který konkrétní zemi zájemcům představí po mnoha netradičních stránkách.

Nechybí klasická prezentace ani povídání o dané zemi a její kultuře. Řeč je většinou ale i o konkrétním městě, ze kterého dobrovolníci jsou.

Tím ale setkání nekončí. „Pak následují jednotlivá stanoviště, kde se lidé dozví další zajímavosti spojené s cizí zemí a její kulturou jako je klasický pokrm, typická vůně, obrázky k vidění, objekty k probádání a cizokrajná hudba k poslechu,“ popsala s úsměvem Eva Havlíčková další část oblíbené akce.