Film nese název Říkejte mi Kuču a přináší strhující portrét ugandského gay aktivisty Davida Katoa, který spolu s dalšími lidmi usiluje o společenské zrovnoprávnění gayů a lesbiček v Ugandě. V této zemi totiž jejich komunita nemá lehký život a je tvrdě pronásledována. Homofobní nálady navíc podporují i média, která na tyto „odlišné" jedince pořádají vysloveně hony.

I proto násilí, které je na těchto lidech pácháno, zůstává v mnoha případech nepotrestáno. V roce 2009 byl v parlamentu dokonce projednáván zákon, podle kterého by hrozilo lidem s homosexuální orientací doživotní vězení, popřípadě i trest smrti.

Film sleduje boj aktivistů proti přijetí takovéhoto zákona. Mnoha osobám bylo vyhrožováno smrtí, musely se skrývat a čelit fyzickému napadání. Jejich výpovědi se zde prolínají s nenávistnými komentáři církevních činitelů, kteří stáli v pozadí vzniku zákona. Davidovi a jeho přátelům se ale podařilo vzbudit 
vlnu mezinárodního zájmu, což vedlo k tomu, že ugandský prezident nakonec zákon neschválil. O vysněné rovnoprávnosti se však zatím nedá mluvit.