Přesně za týden začíná pětadvacátý festival Pelhřimov – město rekordů a jeho aktiv-ními aktéry budou desítky zajímavých, šikovných a výjimečných lidí. Mezi nimi i zmíněná Jarmila Bursová, která na pelhřimovském Masarykově náměstí před šesti lety našila na tkaloun kilometr knoflíků. Jeden vedle druhého, takže jich nakonec bylo 66 tisíc. A stařenka díky tomu vyhrála jedno pivo, o které se vsadila.

Po šesti letech se Jarmila Bursová do Pelhřimova vrátí jako tvář populárního filmu. „Tenkrát ještě ale nikdo netušil, že časem se ze stařenky stane filmová hvězda," připomněl Miroslav Marek, prezident agentury Dobrý den, která festival po pětadvacáté pořádá. „V sobotu 13. června si vyndá své umělé zuby a předvede pověstný kolozubý obličej. Ale nejen to!" zdůraznil Marek.

Do Pelhřimova s ní dorazí také populární režisér Zdeněk Troška a Jarmila Bursová představí další ze svých počinů. „Tentokrát háčkuje desetikilometrový řetízek. Nyní jde o sázku o dvě piva," poukázal na důležitou motivaci Marek.

Podobných příběhů jako ten s Jarmilou Bursovou, nabídne festival desítky. Program festivalu Pelhřimov – město rekordů začíná 
v pátek 12. června v 15.00 a pokračuje celou sobotu 13. června. Právě v sobotu bude před Muzeem rekordů a kuriozit v hlavní roli stále mladý padesátník Večerníček, jenž vás, čtenáře Deníku zve k účasti v zajímavé soutěži.

Vrcholy festivalu

• Galavečer kuriozit (pátek
12. června od 19 hodin, Masa-rykovo náměstí)
• Galavečer Rekordman roku (sobota 13. června od 19 hodin, Masarykovo náměstí)