„Jde o jediný akustický koncert na Vysočině v rámci jarního turné. Začátek obstará předkapela Vanua 2 od 20.15. Wohnout začne hrát o hodinu později,“ uvedl za organizátory David Pik. Vstupné v předprodeji vyjde na 290 korun, na místě potom lidé seženou lístky za 330 korun. Sál bude otevřený od sedmi hodin večer. „Kapacita je dostatečně veliká, takže předpokládáme, že lidé seženou lístky ještě na místě,“ dodal Pik.

Wohnout je česká hudební skupina z Prahy a okolí. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových, oba hrají na kytaru a zpívají. Dále zde působí baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner.

Skupina vznikla v roce 1996, ale do širšího povědomí se dostala v roce 1998, kdy dělala předkapelu při turné skupiny Lucie, Žlutého psa a americké The Offspring v Praze. Ve stejném roce vydala první desku CunDaLla. Od té doby má kapela na svém kontě již několik alb.

„V roce 2006 na podzim vydala skupina Wohnout své páté studiové album s názvem Polib si dědu, na kterém hostují i členové finské skupiny Waltari. Toto album je zajímavé tím, že nebylo natočeno v klasickém hudebním studiu, ale na samotě u lesa, v bývalém statku, předělaném na pension,“ uvedl Pik. V roce 2014 přišla kapela s deskou Laskonky a Kremrole.

Kapela VANUA 2 vznikla na počátku roku 2017 spojením hudebníků z kapel Yannick Tevi band a Blue Effect. Po dvou měsících se k ní přidal kytarista Honza „Ponorka“ Ponocný.