Úvodní večer v kině Vesmír ovládne od půl šesté večer film Trumpoty o cestě výstředního byznysmena Donalda Trumpa až do Bílého domu. Diskutovat na toto téma přijede bývalý prezidentský kandidát Pavel Fischer. Záštitu nad pelhřimovskou přehlídkou převzal Michael Kocáb, hudebník, politik a bývalý ministr pro lidská práva.Ostatní snímky lidé v dalších dnech uvidí v hotelu Slávie. „Pro Pelhřimov jsme vybrali devítku filmů, které poukazují na roli populismu a šíření dezinformací. Vrátíme se také k migraci, stále nekončící válce v Sýrii a věnovat se budeme i dalším tématům,“ uvedl ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

Návštěvníci uvidí například snímek Hranice práce, kdy se novinářka Saša Uhlová nechala zaměstnat v českých fabrikách, aby přiblížila, jaké podmínky zde panují. Dále festival uvede snímky jako Nerodič, Aktivistka či nový celovečerní dokument Saši Dlouhého Bohu žel. Ten bude exkluzivně 6. dubna od 20.30 v hotelu Slávie distribuční premiérou. Věnuje se tématu uprchlické krize. Dokument dává planou hysterii do ostrého kontrastu s reálným obrázkem života šesti lidí, kteří u nás hledají útočiště.

Promítání pro veřejnost vždy předchází speciální projekce pro základní a střední školy z Pelhřimova a okolí. Doprovodnou akcí je od 4. do 9. dubna fotografická výstava Irák v kině Vesmír.