Koná se v sobotu od 15 hodin ve dvoře pivovaru Poutník.„Letos slavíme deset let od vzniku festivalu, a podle toho jsme také zvali hrající kapely. Většina z nich už u nás hrála a nechceme je dělit na horší nebo lepší, ale bude to celé takové hvězdné nebe," slibuje obchodní ředitel pivovaru Jiří Vacek.

Publikum v sobotu rozproudí Kabát revival, po něm naladí romantičtější strunu dnes již třicetiletá legenda Keks z Benešovska.

Následovat bude Tlustá Berta z Jindřichohradecka, kterou kolem sedmé hodiny vystřídá podivná formace Walda Gang, která posluchače oslňuje víc svou pódiovou show než zpěvem písní Waldemara Matušky, zabalených do těžce rockového hávu.

Po nich vystoupí zahraniční host, nestárnoucí Tublatanka, která rychlý hardrockový nářez spojuje s typicky slovenskou melodičností. Posluchače čekají hity jako Pravda víťazí, Dnes či Matka. Po Tublatance zahraje legenda českého metalu a hardrocku Citron a celý večer završí alternativnější formace Škwor, která se dá zařadit do kategorie nu-metalu.

Většina zmíněných kapel už na Poutníkfestu v minulosti hrála, hvězdami loňského ročníku Poutníkfestu byli Katapult a Miloš Dodo Doležal.

Vstupenky na ten letošní se už v předprodeji neprodávají, lze je zakoupit v sobotu od 14.30 hodin přímo na místě za 250 korun. Pořadatelé také letos přichystali autobusový svoz fanoušků z Brna.

Jan Mazanec