„Tým festivalu se rozhodl představit vám ty nejlepší snímky nejen z Evropy, ale i z celého světa, a to například ze zemí typu Mali, Mexiko, Kostarika či Taiwan,“ upřesnil David Bumbálek z BB Productions.

Ti, kteří nestihli přijít na festival Kraťasy a chtěli by vidět, jaké filmy ovládly druhý ročník této přehlídky krátkometrážních filmů, mají tedy další možnost. Ozvěny festivalu Kraťasy se uskuteční už tuto sobotu 10. února. „Naše projekce tak zamíří do jednoho z filmových měst, a to do Počátek – kolébky Menzelových Postřižin,“ visí na facebookové události akce.

Organizátoři zmíněných Ozvěn mají pro příchozí připravené hned dva bloky, první, který odstartuje úderem třetí hodiny odpolední, je určený pro ty nejmenší. Večerní blok s výběrem toho nejlepšího z festivalu, který je určený pro dospělé, začne v 16.30 hodin.

V rámci prvního pásma se na plátně počáteckého kina objeví osm filmů, včetně těch animovaných.

Druhá část nabídne sedm filmů, mezi kterými jsou také tři oceněné snímky. „Toto promítání je stejně jako festival unikátní v tom, že jsou zde filmy z celého světa, které není možné běžně zhlédnout,“ řekl ředitel festivalu Kraťasy Michal Burda.

Mezinárodní filmový festival Kraťasy je multižánrovým festivalem krátkometrážních filmů, snažící se propojit práci jednotlivých filmařů s širokou veřejností, a každý rok se koná během září v Pelhřimově.