V kulturní zóně jsou tak k vidění díla jedenáct tvůrčích párů, které vystupuji jako jedna entita. „Jedná se o umělecké páry fungující v československém kontextu, přestože v některých případech alespoň jeden z dvojice pochází ze zahraničí,“ pověděla o nynější výstavě kurátorka 8smičky Emma Hanzlíková.

Na výstavě, u které si návštěvník může vybrat buď černý nebo bílý směr prohlídky, jsou k vidění díla například dua Jaroslava Brychtová a Stanislav Libenský nebo konceptuální fotografové Lukáš Jasanský a Martin Polák.

Architektonické zpracování dostala na starost autorská dvojice, ilustrátoři a výtvarníci David Böhm a Jiří Franta. I ti mají na výstavě své místo. Vytvořili kovový objekt připomínající hlavu. „Když ho člověk bude dokola obcházet, uvidí dvě zapasované hlavy v prostoru. Záleží na něm, jestli uvidí dvě nebo čtyři,“ okomentoval dílo David Böhm.

Nynější výstava byla podle slov ředitelky kulturní zóny Marcely Strakové naplánována už delší dobu. „Tuto výstavu jsme dokonce předsadili. Pracovali jsme na ní už od jara během první výstavy. Po první expozici Pocta suknu nám nynější Dvě hlavy, čtyři ruce dobře zapadají do konceptu,“ řekla o výstavě Marcela Straková.

Kulturní zóna se těší většímu úspěchu, než se předpokládalo. „Rodinné dílny jsou velmi oblíbené. Jsme rádi, že se k nám rodiny vrací a plánují si k nám výlety,“ usmála se Marcela Straková.

Další výstava, kterou 8smička nabídne bude Typografie ve výtvarném umění, návštěvníci se tak mohou těšit na 8. únor. Další výstava poukáže na výtvarníky z Vysočiny, a to jak na klasické autory jako je Bohuslav Reynek ale i na aktuální tvorbu. K vidění bude od 12. června. Poslední plánová výstava v tomto roce bude od září a zaměří se převážně na malbu. S tím je spojen i plán, že kulturní zóna na podzim nabídne stálou výstavu.

Humpolecká kulturní zóna se zapojí i do Dne Architektury, kde pro návštěvníky připravila například komentovanou prohlídku architekturou 8smičky, která bude 29. září od tří hodin odpoledne.