Koncem dubna se po dvou letech do Pelhřimova vrátí písničkář Karel Plíhal, tentokrát s programem nazvaným Vzduchoprázdniny. „Karel Plíhal je mezi Pelhřimovskými oblíbený, minulý koncert byl vyprodaný, tak snad i tentokrát lidi přitáhne," doufá Vlasta Vlčková z pelhřimovských kulturních zařízení.
Začátkem května do Pelhřimova zavítá známý textař a básník Michal Horáček se svým recitálem Mezi námi. Jak sám autor v anotaci uvádí, jedná se o nový obrozenecký program písní, básní a otázek, jehož ambicí je navštívit „zastrčené štace" a být rád, že nás na jevišti tam těch pár lidí v hledišti nevypíská.

Hudební hvězdy míří na festivaly

Rovněž v květnu se Pelhřimovští mohou těšit i na divadelní představení Na útěku, s nímž přijede pražské divadlo Ungelt. V hlavních rolích komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen se představí Zlata Adamovská a Jana Štěpánková.

Otazník však stále visí nad představením Darda v hlavní roli s Bárou Hrzánovou. „Divadlo Na Jezerce, které ho uvádí, nám ještě nedodalo termín, kdy by k nám přijelo. Jelikož se jedná o pokračování hry Hrdý Budžes podle knihy spisovatelky Ireny Douskové, která v Pelhřimově sklidila velký úspěch, i o Dardu je tady mezi lidmi zájem," uvedla Vlasta Vlčková.

V Humpolci se jarní koncentrace hvězd zaměří na květnový Majáles a červnový Bernard Fest. „Co se týče návštěvnosti, jaro bývá slabší. Lidé vyrážejí na výlety a na zahrádky a kulturu často odsouvají až na vedlejší kolej. Divadelní představení a další akce se známými osobnostmi tak plánujeme až na podzim," zdůvodnila vedoucí humpoleckých kulturních zařízení Marcela Kubíčková.

Jak dodala, již zmiňovaný Majáles slibuje vystoupení Jaroslava Uhlíře nebo kapel Fleret, Žlutý pes či Jaksi Taksi. Poslední jmenovaná skupina se objeví i na letošním Bernard Festu. Kromě ní v červnu na humpoleckém festivalu zazpívá i Lucie Bílá, Richard Müller, Tomáš Klus či Eva a Vašek. Přijedou i kapely Wohnout, Wanastowi Vjeci nebo The Tap Tap.

V Humpolci potěší i dětské diváky, za kterými se svou show přijede oblíbený Michal Nesvadba. Jeho tamější dubnové vystoupení je však beznadějně vyprodané.

Na koho se vstupenky nedostaly, ale nemusí zoufat. S Michalem ze školky se může potkat ještě v květnu v Pacově.