Kristýna Bláhová, která sama žije přímo v Humpolci, představí svou druhou knihu Temná tvář minulosti. „Kromě autorského čtení přítomní získají informace o knižních novinkách zařazených do fondu knihovny. Ty si budou moci ihned zapůjčit. Úryvky z vybraných knížek přečtou Kateřina Kotenová a Jan Kotlík,“ uvedla k programu lednového humpoleckého čtenářského klubu pro dospělé vedoucí knihovny Ludmila Trnková. Klubové setkání, na němž nebude chybět ani malé pohoštění, začíná v 17.30 hodin.

V úvodu zmíněná mladá autorka a v současnosti rovněž studentka střední školy v Havlíčkově Brodě. Kristýna Bláhová je zajímavá i tím, že svůj první román s názvem Svatby a jiné katastrofy napsala už ve třinácti letech. Kniha Temná tvář minulosti přibyla na konto spisovatelky o pět let později. „Obě knihy pokřtila v Městské knihovně Humpolec, křest knižní novinky se uskutečnil v závěru loňského roku,“ doplnila informace Ludmila Trnková.

Nový čtenářský klub pro dospělé vznikl v Humpolci na základě zájmu samotných čtenářů. Poprvé se příznivci literatury sešli na konci září loňského roku.