Divadelníci se už sešli na první čtené zkoušce. Komunikují přes internet. „Rozdali jsme si scénáře na novou komedii, abychom neztráceli čas a pokusili se formou samostudia naučit text s tím, že pohybové ztvárnění přidáme později,“ popsal Dlouhý.

Nacvičování hry bez osobního kontaktu je pro něj mnohem náročnější, neboť docházení na zkoušky ho přinutí více se věnovat textu. „Chceme se pokusit alespoň ve dvojicích nějaké pasáže secvičovat, i když někteří herci obavy mají a jejich obezřetnost se snažíme respektovat,“ zmínil herec pocházející z Pelhřimova.

Šeříky kvetou obvykle na přelomu dubna a května. Před dvěma lety vykvetly v Podyjí i v říjnu.
Milujete focení i procházky do přírody? Podělte se o vaše snímky

Až přijde na řadu uvolňování opatření týkající se divadel, což by mělo nastat od 8. června, mohou se milovníci kulturní zábavy těšit na hru A do pyžam! od Marca Camolettiho. „Premiéru bychom rádi uskutečnili někdy v listopadu. Pevně doufáme, že doba k tomu bude již zase příhodnější a lidé se rádi pobaví pěknou komedií,“ zmínil Dlouhý.

Ochotník hostuje i v divadelním spolku Želiváci, kde jsou na tom podle něj hůř. „Tam jsme odehráli pouze premiéru hry Agentura Drahoušek, ostatní představení jsou přesunuta na neurčito, pravděpodobně až na jaro příštího roku,“ dodal.

V pelhřimovské tržnici je v těchto dnech živo.
Rozkvetlá tržnice. Pelhřimovští si přicházejí pro bylinky a muškáty v rouškách