Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti mají v knihovně o zábavu postaráno

Humpolec – V programu na březen, měsíc čtenářů, pamatovali v humpolecké knihovně samozřejmě i na děti. Určitě se tam nenudí.

14.3.2013
SDÍLEJ:

Dětské oddělení humpolecké knihovny se může chlubit mnoha malými čtenáři. Foto: Deník/Dominika Dufková

Prvního března byla jako každý měsíc spuštěna nová soutěž. Zúčastnit se jí mohou děti až do 29. března. „Pohádková soutěž v knihovně vychází z knihy veršovaných pohádek autora Michala Černíka, která dostala jméno Za pohádkou pohádka pro kluky a děvčátka. Podle několika veršů mají soutěžící poznat, o jakou pohádku se jedná. Není to těžké, zvládnou to i menší děti," ujistila knihovnice Zdeňka Trnková.

Ta se už také těší na vyhlášení ankety Nejkrásnější pohádka určené čtenářům dětského oddělení, kteří si zvolí nejoblíbenější knižní pohádku. I anketa končí 29. března.

Poslední čtyři dny trvání ankety se navíc uskuteční společné čtení nazvané Hledání pohádek. „Budu se snažit děti, které sem přijdou, motivovat, aby si něco přečetly. Pro pohádku, která se jim zalíbí, budou moci rovnou i hlasovat," řekla knihovnice.

Kromě čtenářských soutěží se na dětském oddělení knihovny konají i jiné. 4. března začala výtvarná soutěž k 90. výročí narození významné české malířky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Děti mohou něco vytvořit do 15. března. „Heleně Zmatlíkové věnujeme i naši letošní Noc s Andersenem, která se v českých knihovnách koná pátého dubna," předeslala Zdeňka Trnková.

Pohádková babička

Děti z mateřské školky sice ještě většinou číst neumějí, ale i na ně s březnovými akcemi mysleli. Ve čtvrtek jim bude předčítat pohádková babička, kterou se pro ně pravidelně na jeden den v měsíci stává Jarmila Neomytková. „Schází se kolem pětadvaceti posluchačů. Pohádky mívají velký úspěch," usmála se knihovnice.

Autor: Dominika Dufková

14.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení