K uskutečnění prvního ročníku Design pikniku využili organizátoři přilehlých prostor tamního Palackého náměstí. Letos ale festival přesunou jinam. „Design piknik roste, takže už bychom se na tyto prostory nevešli,“ vysvětlil změnu prostředí jeden z organizátorů festivalu Jan Voharčík.

Počátecký Open Air festival se tak letos bude konat v industriálním prostředí. „Využijeme prostory, které nejsou běžně dostupné veřejnosti. Jedná se přímo o areál autobusového nádraží, kde jsou garáže pro autobusy nebo staré prostory, kde dřív býval kulturní sál. Lidé se tak opět budou moci podívat na zajímavé místo,“ prozradil Voharčík.

Dodal také, že nové prostory, kde by se Design piknik konal, by chtěli svým návštěvníkům nabízet každým rokem.

Letošní Design piknik, který se uskuteční 12. srpna od 10 hodin, se ponese v přírodním duchu. „Festival se letos snažíme ladit hodně do přírodna, takže by se dalo říci, že letošním tématem jsou lesy, pole a louky. Jinak ale designéři nemají konkrétně stanovené téma, do kterého by svou instalaci měli ladit,“ informoval Voharčík. V roce 2015 se organizátoři řídili heslem radosti života. Snažili se tedy skloubit radost z jídla, hudby a hezkých věcí.

Na srpnovém festivalu v Počátkách budou moci zájemci ochutnat široký a pestrý výběr zajímavých pokrmů. „Design piknik nabídne hostům pochoutky od lahodných salátů italské kuchyně až po šťavnaté burgry od kluků z Jaggerfoodtruck, kteří do Počátek přijedou až ze Slovenska. Chybět nebude ani všemi oblíbená Sladká Adie, která si pro hosty pikniku chystá nepřeberné množství cupcakes, dortů a dalších neodolatelných sladkých dobrot,“ vyjmenoval Voharčík.

Další inspirací pro návštěvníky festivalu budou také foodblogeři, a to P&G Foodies, Bára s Julinkou v kuchyni nebo Blog Aglio Olio. „Blogeři si chystají na piknik nejen skvělé pokrmy s nádhernou prezentací, ale také workshop či kulinářskou show na hlavní stage,“ lákal na festival Voharšík.

“Jsem nadšená, že se nám podařilo na náš piknik dostat již zmíněné foodblogery. Věřím, že mnohým návštěvníkům ukážou jejich jídla nejen skvělé, chuťově zajímavé kombinace, ale přimějí je i o jídle přemýšlet trochu jiným způsobem. Moc se těším na tu interakci.” doplnila Magdaléna Rychtová, organizátorka festivalu.

Kolem dvaceti designérů představí na Design pikniku krásný český design. „Lidé budou moci vidět například přehlídku dokonalých světel, minimalistické linie krásných šperků, ale také ručně šité oblečení pro naše nejmenší. Nesmíme zapomenout ani na nábytek, porcelán, keramiku a módu,“ informoval Voharčík.

O hudbu se na festivalu postará řada známých osobností. Příchozí se mohou těšit na sedmičku koncertů v čele s Anetou Langerovou, Milanem Peroutkou a mimo jiné také skupinou Málem Králem.